Про нас

розклад богослужіньПарафія Святих Рівноапостольних Володимира та Ольги у м. Ніжині заснована влітку 2010 р. Б. На прохання греко-католиків, які проживають у м. Ніжині, Патріархом УГКЦ Блаженнішим Любомиром (Гузаром) був направлений ієрей Роман Пушка для душпастирської праці. У червні відбулися загальні збори, на яких було вирішено зареєструвати парафію у державних органах. 25 липня 2010 р. Б. відбулася перша Божественна Літургія, яку очолив протопресвітер Віталій Котик.

На даний час громада молиться у римсько-католицькому храмі святих Петра і Павла за адресою вул. Шевченка, 27. Восени 2010 р. Б. парафіяни звернулися до влади міста з проханням надати земельну ділянку для будівництва храму. Проте отримали негативну відповідь. За чотири роки було написано близько 10 звернень, у всіх відповідях були відмови у виділенні земельної ділянки для будівництва храму. На чергове прохання про виділення землі влітку 2014 сесією Ніжинської міської ради було дано дозвіл на  розроблення проекту землеустрою у 3-му Мікрорайоні м. Ніжина. У березні 2015 року земельна ділянка площею 0.14 га була надана парафії у постійне користування.

Парафіяни активно долучається до культурного та духовного розвитку міста. Два роки поспіль був організований фестиваль воскреслої пісні «Великодня радість». Парафіяльна молодь відвідує ніжинський дитячий притулок та прилуцьку виховну колонію. Греко-Католицька Церква м. Ніжина часто організовує різноманітні паломництва та подорожі по Україні та поза її межами. Традиційним став також молодіжний християнський табір у Карпатах. Однак найважливішим чинником який об’єднує людей це є молитва. Саме тоді, коли люди перебувають на молитві вони відчувають, що знаходяться у домі свого Небесного Отця. Божественна Літургія та Святі Тайни гуртують людей навколо Бога та допомагають знайти сили для боротьби із злом на кожен день.

0 коментарів “Про насДодати коментар →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *