«УКРАЇНСЬКИЙ МОЙСЕЙ» АНДРІЙ ШЕПТИЦЬКИЙ: ТЕМАТИЧНА ВИСТАВКА В НІЖИНІ

Вчора, 16 листопада, в Ніжинському краєзнавчому музеї імені І. Спаського відбулося відкриття виставки, присвяченої 150-й річниці від Дня народження настоятеля Української Греко-Католицької Церкви, митрополита Андрія Шептицького, повідомляє  svoboda.fm

Ініціатор заходу – священник Греко-Католицької Церкви о. Роман —  розповів відвідувачам про постать великого українця наголосивши, що нарешті Шептицький «повертається» до українців, оскільки за радянських часів був персоною «нон грата» під грифом заборони.

Андрій Шептицький був не лише духовним батьком українського народу, а й надзвичайно різноплановою особистістю, яка всі свої інтереси та вміння поклала на алтар служіння людям. Займався політичною та громадською діяльністю, меценатством, знався на економіці та намагався її розвивати, створюючи банки. Дбав про звичайних людей – за ініціативи Шептицького було створено народну лічницю, відкриття художньої школи для обдарованих дітей, українського музею у Львові, якому нині присвоєно статус національного. Під час Другої Світової Війни переховував євреїв у монастирях, видавав їм фальшиві посвідчення про хрещення у Греко-Католицькый Церкві, що фактично давало їм змогу врятуватися. Не боявся жодної влади та режиму, розповідав правду про Україну за кордоном. Під час голодомору 1933 р. відправляв з Галичини на територію Центральної України ешелони із зерном, закликав Міжнародні благодійні фонди та організації допомагати українцям. В часи панування кривавих режимів та їх вождів такі дії прирівнювались до смертного вироку, але Андрій Шептицький продовжував благі діяння, не зупиняючись навіть перед небезпекою власної загибелі, — розповів священик.

В ході зустрічі відвідувачі оглянули світлини та тематичні стенд из інформацією про життя та діяльність Андрія Шептицького, поспілкувались із духовним отцем та переглянули фільм про митрополита. Виставка триватиме до 7 грудня, тож усі бажаючі матимуть можливість дізнатися більше про великого українця, який присвятив себе служінню людям.

SAM_0285 SAM_0282 SAM_0279 6 5 4

Джерело: http://nezhatin.com.ua/?p=14340

0 коментарів “«УКРАЇНСЬКИЙ МОЙСЕЙ» АНДРІЙ ШЕПТИЦЬКИЙ: ТЕМАТИЧНА ВИСТАВКА В НІЖИНІДодати коментар →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *