Святкування Дня Молоді у Києві

 Квітна неділя є особливим днем для всієї Католицької Церви. З натхнення Івана Павла ІІ цей день присвячений молоді. Отож, 23 квітня Київська Архиєпархія приєдналась до цієї традиції. Для того, щоб відсвяткувати День Молоді, разом зібралась молодь із Києва, Вінниці, Житомирщини, Чернігова та Ніжина.

IMG_2517

Це спільне святкування стало останньою, підсумковою ланкою у ланцюжку підготовки до Світового дня молоді. Процес приготування розпочався ще у жовтні, і з цього часу мали шість таких зустрічей. Протягом цього шляху готувалися духовно та творчо до зустрічі із Папою: роздумували над посланнями Папи про блаженства, знайомилися із святими Іваном Павлом II, Фаустиною Ковальською та П’єром Джорджіо Фрасатті, пізнавали  історію СДМ від часу започаткування. А також відкривали нашу східну духовність та знайомилися з українськими святими, аби краще зрозуміти себе як українців та пізнати глибше рідну церкву – УГКЦ. Всі ці знання були підсумовані в квесті – який був водночас і грою, і нагодою проявити творчість, і способом пізнати щось нове.

Родзинкою суботнього святкування була цікава зустріч – «Чай з владикою Йосифом Міляном». Владика віддавна в особливий спосіб опікується і ставиться з особливою любов’ю до молоді. Зустріч проходила у формі діалогу учасників та владики. Спершу пролунало духовне слово, після чого кожен міг поставити владиці свої запитання. Владика поділився своїми думками на тему дружби, яка є дуже важливою у християнстві. На його думку, не може досвідчити дружбу з Господом людина, яка не вміє дружити з ближніми. Проте важливим є і інше: «Щоб дружні стосунки мали вагу, вони мають будуватися на дуже міцному камені». У цей день читаємо Євангеліє про Лазаря, де наскрізною є тема дружби. Ісус не просто воскрешає Лазаря, він постійно наголошує на своїй дружбі та співпереживанні з Лазарем та його родиною. Ми також є Ісусовими друзями.«Бог є той, який нас виводить, як і Лазаря, воскрешає нас. Ми маємо подивитись на наші дружні стосунки з Богом, Бог прагне правдивих, вічних стосунків з кожним, веде нас до вічності, він полюбив нас своєю відвічною любов’ю».

Молодь з різних куточків ставила найрізноманітніші питання, які її турбують. «Як стати святим? Як євангелізувати? Як жити у нехристиянському середовищі?» –  юнаків та дівчат цікавили глибинні, серйозні, небанальні речі. У відповідях владики відчувалася батьківська опіка, властива владиці простота і мудрість, переплетена з такою важливою для живого спілкування легкістю та дотепністю. Молодь натомість отримала натхнення та дороговкази кожен у своєму напрямку.

Ми зробили останній крок у духовній підготовці до Світових Днів молоді і одним із найцінніших плодів зустрічей було знайомство та дружба молоді з різних міст Київської Архиєпархії між собою. Протягом цього часу молодь стала справжньою спільнотою, яка з кожною зустріччю щоразу збільшувалася.

На завершення о.Віталій Марценюк, голова Молодіжної комісії Київської Архиєпархії, висловив сподівання, що такою ж великою спільнотою зустрінемося у Кракові на зустрічі із папою.

Продовжуємо у молитвах готуватися до Світових Днів Молоді, успішність проведення яких потребує Твоєї молитви:

IMG_2569

IMG_2564

IMG_2532

20160423_172337

Молитва СДМ 2016

«Боже, Отче милосердний, Котрий об’явив свою любов у Твоєму Сині Ісусі Христі, і пролив її на нас у Святому Дусі, Утішителі, Тобі сьогодні доручаємо долю світу і кожної людини.

Особливо, довіряємо Тобі молодь всіх народів і мов. Веди їх безпечно заплутаними шляхами сучасного світу і дай їм благодать плідно пережити Всесвітній день молоді у Кракові.

Отче Небесний, зроби нас свідками твого Милосердя. Навчи нас нести віру тим, хто сумнівається, надію – знеохоченим, любов – тим, хто охолов, пробачення – тим, хто цього потребує, радість – засмученим. Нехай іскра милосердної любові, яку Ти в нас запалив, стане вогнем, що перемінює людські серця і відновлює обличчя землі.

Маріє, Мати Милосердя, молись за нас!

Святий Іване Павле ІІ, молись за нас!»

 Іванна Брацюнь та Оксана Загороднюк

0 коментарів “Святкування Дня Молоді у КиєвіДодати коментар →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *